سیل 98 , تعطیلی مدرسه ها , هرمزگان " />

درپی پیش بینی سیلاب

مدرسه های اکثر شهرستانهای هرمزگان شنبه و یکشنبه تعطیل اعلام شد

بندرعباس -ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: درپی هشدارهای هواشناسی مبنی بر بارندگی و سیلاب، مدرسه های اکثر شهرستانهای این استان روزهای شنبه و یکشنبه 24 و 25 فروردین تعطیل اعلام می شود.
علیرضا صفا جمعه شب در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اهمیت موضوع، این تعطیلی شامل نواحی یک ودو بندرعباس ، شهرستانهای میناب، رودان، سیریک، بشاگرد و جاسک و شهرستان بستک می شود.
درهمین زمینه روابط عمومی آموزش و پرورش اعلام کرد برابر اعلام ستاد بحران استان بدلیل ورود سامانه بارشی و احتمال وقوع سیل تمام مدارسه نواحی یک و دوم بندرعباس شنبه و یکشنبه تعطیل است.
فرماندار بستک هم مدرسه های این شهرستان را در روز شنبه بدلیل بارندگی و سیلاب در روز شنبه تعطیل اعلام کرد.
همچنین رییس دانشگاه پیام نور هرمزگان نیزگفت: تمام کلاس های این دانشگاه درشرق استان روز شنبه 24 فروردین تعطیل می باشد .
محمد خیری در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدهای آموزشی شامل میناب، رودان، جاسک و سیریک می باشد و روز یکشنبه هم درصورت تداوم بارندگی تعطیل خواهد شد.
وی تاکید کرد: روسای دانشگاههای یاد شده به همراه کارکنان درمحل کار حضور داشته و نهایت همکاری با فرمانداریهای شهرستان داشته باشند.
روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان هم اعلام کرد: براساس پیش بینی هواشناسی و هشدار ستاد مدیریت بحران استان ، مرکز علمی کاربردی میناب روز شنبه تعطیل است.

** باران موجب تقویت سفره های آب زیر زمینی می شود
استاندارهرمزگان در همین زمینه نیز گفت: باران روزهای آینده می تواند موجب پر شدن سدها، سیراب شدن زمین و تقویت سفره های آب زیرزمینی شود‌ اما با توجه به برخی ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، احتمال بروز خسارت های مالی نیز وجود دارد.
فریدون همتی جمعه شب در جریان بازدید از وضعیت زیر ساخت های شهری بندرعباس از جمله خورهای شهری افزود: هم اکنون نیروهای امدادی و خدماتی در حالت آماده باش قرار دارند و مکان های استقرار احتمالی در شهرها و روستاها پیش بینی شده که امید می رود نیازی به استفاده از آنها نباشد.
استاندار هرمزگان از مردم خواست اخبار این سامانه بارشی و اطلاعیه ها و اخطاریه های ستاد مدیریت بحران را از رسانه ملی پیگیری کنند.
وی یادآور شد: افراد از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کرده و سفرهای غیر ضروری نداشته باشند.
همتی اضافه کرد: افرادی که محل سکونتشان نزدیک رودخانه است برای احتیاط به خانه دوستان و آشنایان خود بروند.
وی افزود: امید می رود با پیش بینی ها و اقدام های انجام شده، خسارت های مادی به پایین ترین میزان برسد.
به دنبال اخطاریه هواشناسی مبنی بر ورود یک موج بارشی به استان های جنوب شرق کشور از جمله هرمزگان از روز جمعه 23 فروردین ماه و احتمال وقوع سیل و آبگرفتگی ، دستگاه های اجرایی و امدادی این استان به حالت آماده باش درآمدند.
براساس اعلام اداره کل هواشناسی هرمزگان، یک موج بارشی بسیار فعال از روز جمعه 23 تا دوشنبه 26 فروردین ماه این استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد و سبب ناپایداری جوی و دریایی قابل توجه خواهد شد.
6048

نظر خود را ثبت کنید