پرداخت کمک بلاعوض به سیل زدگان لرستان تا پایان هفته

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۲ هزار فقره کمک بلاعوض برای تهیه اسباب و اثاثیه منزل و کمک بلاعوض تعمیری تا پنجشنبه هفته جاری به آسیب‌دیدگان سیل لرستان پرداخت می‌شود.

به گزارش تسنیم؛ مجید جودی امروز در جلسه شورای مسکن استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهارداشت: بنیاد مسکن متولی امر بازسازی است و تجربه‌های زیادی نیز در این زمینه‌ها دارد.

وی افزود: از همان روز نخستی که بارندگی‌ها در خرم‌آباد و لرستان شروع شد ما یک پایگاه اطلاعاتی آنلاین نصب کردیم و از هر کسی که خانه‌اش را ارزیابی کردیم مدارک خواستیم.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: ارزیابی ما در استان لرستان تقریبا 90 درصد انجام شده است و افراد باید مدارک بیاورند تا وارد سامانه شود.

وی بیان کرد: از 90 درصد ارزیابی‌ها 30درصد وارد سامانه شده چون مردم باید مدارک بیاورند تا صحت مالکیت تایید و سپس وارد سامانه شود.

جودی گفت: سامانه مذکور کاملا جوابگوی تمام مشکلات است و درصد خسارت و اینکه تعمیری چه نوعی است نیز مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: 5 ستاد بازسازی بنیاد مسکن در شهرستان‌های مختلف استان مستقراند و بلافاصله ارزیابی و زمان‌بندی می‌کنند تا مردم در زمان مشخصی مدارک را ارائه کنند و ثبت سامانه شود. در سر پل ذهاب این سامانه را تشکیل دادیم که خیلی خوب جواب داد.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در 10 روز گذشته در 25 استان آسیب این سامانه را فعال کردیم و ارزیابی‌ها وارد می‌شود.

وی اظهارداشت: با توجه به اطلاعات این سامانه اکنون برای ما مشخص است که خانه چه کسانی باید جا به جا و درجا سازی شود، در روستاها نیز عمدتا پژوهشکده تا حدود زیادی وضعیت را تعیین تکلیف کرده ولی در شهر مسئولان امر (وزارت نیرو) باید حریم رودخانه‌ها را مشخص کنند.


نظر خود را ثبت کنید