سازمان ملل: 2 میلیون کودک یمنی به علت جنگ از تحصیل بازمانده اند

گزارش معاون دبیرکل سازمان ملل به شورای امنیت: از آغاز جنگ در یمن تا کنون بیش از 7500 کودک کشته و زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، ویرجینیا گامبا معاون دبیرکل سازمان ملل در امور منازعات مسلحانه و کودکان در گزارش خود به نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره تحولات یمن گفت: جنگ در الحدیده تا کنون به کشته شدن 500 کودک یمنی منجر شده است. از آغاز جنگ در یمن تا کنون بیش از 7500 کودک کشته و زخمی شده اند.

دو میلیون کودک یمنی از تحصیل بازمانده اند

همچنین؛ مارک لوکاک معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه در گزارش خود به نشست شورای امنیت درباره تحولات یمن گفت: بار دیگر درخواست خود را برای توقف درگیری‌ها در یمن تکرار می‌کنم. با وجود کاهش شدت نزاع‌ها در الحدیده، خشونت‌ها در سایر مناطق یمن افزایش یافته است. به همه طرف‌های درگیر در بحران یمن یادآور می‌شوم باید در همه مناطق یمن به قانون بین المللی احترام گذاشته شود.

وی افزود: نبرد‌ها در استان حجه به آواره شدن ۵۰ هزار نفر انجامید. دو میلیون کودک یمنی به علت جنگ، از تحصیل بازمانده اند. یمن شاهد بزرگترین عملیات امدادرسانی در جهان است. از آغاز سال ۲۰۱۹ تا کنون ۲۰۰ هزار مورد مشکوک به ابتلا به بیماری وبا در مناطق مختلف یمن ثبت شده است. هزاران کارمند و امدادرسان سازمان ملل در بیش از ۱۵۰۰ مرکز پزشکی و بهداشتی با بیماری وبا در یمن مقابله می‌کنند. لوکاک اظهار داشت: ارائه بسته‌های غذایی در یمن ممکن است از ماه ژوئیه آینده به دلیل کمبود حمایت‌های مالی متوقف شود.


نظر خود را ثبت کنید