اطلاع رسانی تبلیغی

سئو چیست؟ چه راه کارهایی برای بهبود سئو سایت وجود دارد؟

موفقیت یک سایت به عوامل زیادی بستگی دارد که به جرئت می توان مهم ترین آن ها را سئو دانست. آیا می دانید سئو چیست؟ اگر برای سال ها یک سایت داشته باشید اما روی صفحات نخست نتایج گوگل نشان داده نشوید، هیچ فایده ای برای شما نخواهد داشت. اما شما می توانید با سرمایه گذاری بر روی سئو تضمینی برای موفقیت سایتتان رقم بزنید. بهینه سازی سایت طبق معیار ها و قوائد سئو، بهترین راه برای آوردن سایت شما به صفحانت نخست نتایج گوگل است.

سئو چیست؟

سئو در واقع مخفف عبارت انگلیسی بهینه سازی برای موتور جستجو است. روزانه در دنیا 7 میلیارد جستجو توسط مردم در موتور های جستجو انجام می شود، این سرچ ها در زمینه های مختلفی هستند که در هر زمینه میلیون ها سایت فعالیت می کنند. از طرفی مردم دنیا به زبان های مختلفی جستجو می کنند. پس وقتی شخصی ایرانی درباره صنایع دستی به فارسی جستجو می کند، گوگل سعی می کند بهترین و مرتبط ترین نتایج را در صفحه نخست جستجو نمایش دهد. سئو در واقع تکنیک هایی است که شما را به معیار های گوگل برای رسیدن به صفحه نخست جستجو نزدیک می کنند. سئو در سال های اخیر توانسته از همین طریق سطح کیفی مقالات اینترنتی را تا حد زیادی بالا ببرد.
در ادامه قصد داریم برای آشنایی بیشتر شما با سئو و بهینه سازی، چند تا از مهم ترین معیار هایی که شما باید برای بهبود سئو سایت در نظر داشته باشید را بررسی کنیم با ما تا انتها همراه باشید تا آماده سئو تضمینی سایت خود شوید.

1-       بازدید طبیعی

بازدید ارگانیک یکی از معیار هایی است که در بهینه سازی مورد توجه قرار می گیرد. بازدید طبیعی همان بازدیدی است که شما از طریق نمایش سایت خود در موتور های جستجو دریافت می کنید. تبلیغات های کلیکی گوگل و در واقع هر نوع بازدیدی که برای آن پول خرج کرده اید، جزو این دسته از بازدید ها به حساب نمی آیند. بازدید های طبیعی ماهیت سئو به حساب می آیند.

2- مشاهده نتایج بر اساس صفحه ورود

صفحات فرود، صفحاتی هستند که کاربران مستقیما از طرف موتور جستجو به آن وارد می شوند. متخصص سئو با بررسی این صفحات، فرصت هایی را می یابد و محتوا ها را از نظر کیفیت، لینک دهی و سئو بهبود می بخشد. مثلا اگر متخصص سئو متوجه شود که یکی از مطالب روی صفحه اول است و باقی مطالب روی دیگر صفحات نتایج جستجوی گوگل هستند، نتیجه می گیرد که سئوی آن مطلب بهتر است و از تجربه برای بهبود دیگر مطالب استفاده خواهد کرد.

3-  بررسی نتایج بر اساس موقعیت مکانی

این که بدانید، از کدام کشور ها و مناطق بیشتر به سایت شما وارد می شوند، نقش مهمی در رشد سایت شما خواهد داشت. اهمیت این مورد زمانی بیشتر می شود که شما به دنبال ایجاد بازار خود در یک محدوده خاص باشید. شما باید بررسی کنید که بازدید های طبیعی سایتتان در کدام کشور بیشتر یا کمتر است. شاید تعجب کنید از این که ببینید در چند کشور خارجی افرادی هستند که هر روز از سایت شما بازدید می کنند. شما می توانید با بررسی این آمار ها و تعیین چند کشور دیگر به عنوان هدف کسب و کار خود را گسترش دهید.

4- به محتواهای مرتبط سایت های دیگر لینک دهید

شاید شما هم مثل بسیاری از افراد گمان کنید که دادن لینک به سایت های دیگر مفید نیست و می تواند به ضرر سایت باشد چرا که افراد از سایت شما خارج می شوند. اما حقیقت این نیست، وقتی شما به یک سایت دیگر لینک دهید، باعث می شوید از سایت شما افراد زیادی به آن سایت بروند و این ارزش سایت شما را نشان خواهد داد. اگر شما به سایت دیگران لینک ندهید، نمی توانید انتظار داشته باشید آن ها این کار را انجام دهند.

5-  برای بهبود در موتور های جستجو، برای مردم مقاله بنویسید

برخی از تولید کنندگان محتوا و وبلاگ نویسان تنها روش های قدیمی سئو را در نظر می گیرند که چندان مخاطب محور نبود. این معیار ها شامل تمرکز بر کلمات کلیدی و رتبه صفحه می شد. در حالی که سئوی بروز شده، نحوه تعامل کاربر با برند ها، محصولات و خدمات را نیز بررسی می کند. برخی افراد سعی می کنند با گول زدن موتور های جستجو تنها یک مطلب به ظاهر سئو شده را وارد دنیای اینترنت کنند اما این مطالب هیچگاه برای خوانندگان خوشایند نیستند و این سایت ها طی مدت کوتاهی پس از رسیدن به صفحات نخست وب، محبوبیتشان را از دست می دهند.

سئوکار ارائه دهنده انواع خدمات مشاوره سئو و آموزش سئو برای کسب و کارهای مختلف است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایت https://seokar.com بازدید نمایید.


نظر خود را ثبت کنید