موسیقی , دوتار خراسانی , گروه شیلر " />

استقبال آلمانی‌ها از بانوی دوتارنواز ایرانی

تهران- ایرنا- یلدا عباسی نوازنده دوتار خراسان در کنسرت‌های آرنا تور گروه موسیقی «شیلر» با استقبال تماشاگران آلمانی مواجه شد.
به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، گروه موسیقی شیلر فروردین امسال جدیدترین آلبوم خود با نام «صبح دم» را با همکاری با هنرمندان ایرانی در سطح بین‌المللی منتشر کرد. این گروه تور کنسرت این آلبوم را با همراهی یلدا عباسی نوازنده دوتار خراسان آغاز کرد.
یلدا عباسی نوازنده دوتار خراسان، خواننده آواز مقامی در قطعه «دروازه طلایی» با کریستوفر فون دایلن (سرپرست و آهنگساز گروه) همکاری کرده و در تور کنسرت این گروه با عنوان آرنا تور (Arena Tour) حضور دارد.
آرنا تور عنوان تازه‌ترین تور کنسرت‌های گروه شیلر است که از 8 می 2019
(18 اردیبهشت 1398) در آلمان آغاز و تا امروز، پنج کنسرت از این تور کنسرت، در شهرهای درسدن، لایپزیگ، فرانکفورت، نورنبرگ و بیلفلد با حضور یلدا عباسی برگزار شده است. این هنرمند ایرانی قرار است تا روز 25 می در 10 کنسرت دیگر این گروه که در شهرهای ارفورت، هانوفر، کلن، اوبرهاوزن، منهایم، اشتوتگارت، مونیخ، برمن، هامبورگ و برلین برگزار می‌شود حضور داشته باشد.
مصطفی کبیری نماینده و تهیه‌کننده گروه شیلر در ایران ضمن اعلام خبر استقبال مخاطبان آلمانی از حضور یلدا عباسی در آرنا تور، بیان کرد: طبق صحبتی که با کریستوفر فون دایلن داشتم؛ وی با توجه به استقبال تماشاگران و مخاطبان آلمانی و دیگر اعضای گروه از همراهی یلدا عباسی در آرنا تور، تلاش می کند تا یلدا عباسی در تورها و اجراهای آینده گروه را همراهی کند.
کبیری گفت: با توجه به گستره روابط با هنرمندان مطرح و شناخته شده بین‌المللی، این افتخار را داشته ام تا زمینه‌ساز همکاری بین هنرمندان کشورم در این رخدادهای مهم بوده ام.
فراهنگ*9494 *9157

نظر خود را ثبت کنید