محمد صیدلو , آموزش و پرورش , کمبود مدارس " />

شهرستان های تهران با کمبود 10 هزار کلاس درس مواجه است

شهرری- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: 10 هزار کلاس درس در شهرستان های استان نیاز است که با توجه به اهمیت آموزش باید تدبیری در این زمینه اندیشیده شود.
به گزارش ایرنا، محمد صیدلو روزسه شنبه در مراسم 'احیای مدارس ماندگار در گام دوم انقلاب' که در دبیرستان ماندگار شهید مدرس شهرری برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با مشکلات متعددی در بخش های مختلف روبرو است اما فعالیت های فرهنگی و آموزشی با وجود مشکلات بهتر از گذشته انجام می شود.
وی افزود: کمبود هشت هزار نیروی انسانی، بدهکاری 6 میلیارد تومانی به سرویس مدارس، بدهی 6 میلیارد تومانی حق الزحمه معلمان از مشکلات عمده آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران است.
صیدلو اضافه کرد: مظلومیت و محرومیت مدارس شهرستان های استان تهران به وضوح مشخص است که با کمک خیرین می توان در رفع این معضلات اقدامات موثری را انجام داد.
وی در ادامه به اهمیت مدارس ماندگار اشاره کرد و ادامه داد: مسئولان و مدیران بسیاری در مدارس ماندگار آموزش دیده اند که این موضوع بیانگر اهمیت و تاثیر الگوهای تربیتی در نظام آموزشی است.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: تعلق عاطفی و ارتباط بین مدرسه و فضای بیرونی موجب گرایش و جذب افراد به سمت مدارس ماندگار می شود.
وی با بیان اینکه نوسازی، مقاوم سازی و تجهیز مدارس ماندگار امری مهم به شمار می رود، گفت: شناسایی این مدارس در جهت توسعه و ترویج مسائل فرهنگی است و زمینه شناسایی و معرفی چهره های ارزشمند و ماندگار کشور را فراهم می کند.
به گزارش ایرنا، مراسم 'احیای مدارس ماندگار در گام دوم انقلاب' امروز سه شنبه با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، جمعی از مدیران و مسئولان محلی در دبیرستان ماندگار شهید مدرس شهرری برگزار شد.
16003/970/

نظر خود را ثبت کنید