انتظامی , موادمخدر , هروئین و شیشه " />

کشف 110 شی تاریخی هزاره قبل از میلاد در فامنین

همدان - ایرنا - فرمانده انتظامی فامنین گفت: ماموران انتظامی این شهرستان با اجرای طرح ایست و بازرسی مقطعی، موفق به کشف 110 قطعه انواع اشیاء تاریخی و عتیقه مربوط به هزاره قبل از میلاد شدند.
به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی حسن حیدری اظهار داشت: ماموران انتظامی این شهرستان با پایش محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودروی سواری که از محور تهران - همدان در حال حرکت بود مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی های صورت گرفته از این خودرو، 110 قطعه انواع اشیاء تاریخی و عتیقه شامل 24 قطعه انواع سکه، دستبند، کتیبه، انگشتر، پی سوز سنگی و فلزی و مهره کشف شد.
سرهنگ حیدری با بیان اینکه 2 متهم در این اره دستگیر شدند اضافه رد: بگفته کارشناسان میراث فرهنگی این اقلام دارای قدمت تاریخی از هزاره اول قبل از میلاد تا دوره اسلامی هستند.
فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 13 کیلو گرم شیشه و هروئین در 2 عملیات و دستگیری 3 قاچاقچی خبر داد.
سردار بخشعلی کامرانی صالح گفت: در عملیات اول، با انجام کار اطلاعاتی چند ماهه، باندی از قاچاقچیان که اقدام به تهیه و انتقال تریاک از استان البرز به استان همدان می کردند، شناسایی شدند.
وی افزود: در یک عملیات ضربتی خودرو سواری متهمان در ورودی شهر همدان متوقف و در بازرسی از آن، چهار کیلو و 700 گرم ماده مواد مخدر شیشه و سه کیلوگرم هروئین با لفافه کشف و 2 متهم در این خصوص دستگیر شدند.
فرمانده انتظامی استان همدان بیان کرد: در عملیات دوم و با توجه به اشراف اطلاعاتی ایجاد شده مشخص شد یک محموله مواد مخدر از استان تهران بارگیری و در حال انتقال به شهرستان تویسرکان است.
سردار کامرانی صالح گفت: این محموله با یک اقدام عملیاتی به موقع پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در ورودی شهر همدان در داخل اتوبوس بین شهری شناسایی و در بازرسی از وسایل همراه متهم، چهار کیلوگرم هروئین با لفافه و یک کیلو و 300 گرم شیشه کشف شد.

**کشف 3500 شاخه گل طبیعی
رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان ساعت سه بامداد حین کنترل خودروهای عبوری در ایستگاه بازرسی شهید زارعی به یک دستگاه وانت نیسان مشکوک شدند.
سرهنگ رضا زارعی افزود: پس از متوقف کردن خودرو در بازرسی به عمل آمد مشخص شد، در قسمت عقب وانت نیسان گل طبیعی خارجی وجود دارد.
وی ادامه داد: رانند مدعی بود شاخه گل ها را از سنندج به مقصد تهران بارگیری کرده و هیچگونه سند و مدارک قانونی ندارد.
رییس پلیس آگاهی استان همدان گفت: خودرو به همراه راننده به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز انتقال و پس از تخلیه و شمارش، 3 هزار و 500 شاخه گل طبیعی خارجی قاچاق به ارزش تقریبی 500 میلیون ریال کشف شد.

**کشف برنج قاچاق در شهرستان بهار
فرمانده انتظامی بهار گفت: ماموران انتظامی شهرستان بهار با اجرای ایست و بازرسی مقطعی به یک دستگاه وانت مشکوک و آن را برای بررسی متوقف کردند.
سرهنگ بزرگعلی نوری افزود: در بازرسی های صورت گرفته از این خودرو، 2 تن و 520 کیلوگرم برنج قاچاق و فاقد مجوز کشف و یک متهم در این خصوص به مرجع قضائی معرفی شد.
وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش برنج های کشف شده را 189 میلیون ریال ارزیابی کردند، افزود: یک متهم در این خصوص با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

**کشف هفت فقره سرقت در نهاوند
فرمانده انتظامی نهاوند گفت: ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام شگردهای پلیسی، یک سارق داخل خودرو را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
سرهنگ شا احمد ساکی افزود: متهم در تحقیقات فنی و تخصصی، به هفت فقره سرقت قطعات و محتویات خودرو اعتراف و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.
وی از شهروندان خواست خودروهای خود را به تجهیزات و وسایل ضد سرقت مجهز کنند چرا که سارقان به سراغ خودروهایی می روند که فاقد هر گونه وسیله ضد سرقت باشد.
7526/2090

نظر خود را ثبت کنید