سومین مدرسه اتباع غیر ایرانی در قزوین ساخته می شود

  • تاریخ انتشار : 1398/3/19 ساعت : 02:00 - 11 ماه قبل
  • از گروه : علمی
  • زیرگروه : علوم

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس قزوین گفت:امسال سومین مدرسه اتباع غیر ایرانی در استان از محل اعتبارات کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان ساخته می شود.

به گزارش ایرنا عسگر علی جوانبخت عصر شنبه در نشست مشترک مجمع خیران مدرسه ساز استان با عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین افزود: این مدرسه ۱۲ کلاسه در اقبالیه از توابع شهرستان قزوین احداث می‌شود و پیش از این نیز ۲ مدرسه دیگر توسط این نهاد بین المللی در ناصرآباد و اقبالیه احداث شده بود.

جوانبخت ادامه داد: در سال جاری ساخت مدرسه سبز به عنوان سومین استان کشور در قزوین در زمینی با مساحت ۶ هزار متر مربع با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شده است که باید در مدت ۲۴ ماه تکمیل شود.

وی گفت: در ساخت این مدرسه شاخص‌هایی مانند حیاط مرکزی، معماری سنتی قزوین، دودکش‌های خورشیدی، آلاچیق پیش بینی شده و قرار است در مقطع دوره اول دبیرستان به منظور ترویج بهینه سازی مصرف انرژی فعالیت کند.

این مسئول همچنین با اشاره به کمبود فضای آموزشی در شهرک دانش نیز گفت: تنها یک مدرسه در این منطقه فعالیت دارد و به منظور جبران این کمبود مدرسه‌ای در حال احداث است که در صورت تأمین اعتبارات تا مهرماه تکمیل خواهد شد.

جوانبخت با اشاره به مشارکت‌های خیران مدرسه ساز در امر مدرسه سازی استان افزود: از سال ۹۲، ۴۸ طرح نیمه تمام در استان وجود داشت که ۳۰ درصد آنها با کمک خیران تکمیل و در سال گذشته به بهره برداری رسید و در ۳۸ مدرسه نیمه تمام دیگر نیز خیران مشارکت داشتند که هم اینک حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.


نظر خود را ثبت کنید