توصیه مهندس فايقی به مجمع فدراسیون وزنه برداری

  • تاریخ انتشار : 1398/3/23 ساعت : 00:42 - 3 ماه قبل
  • از گروه : ورزشی
  • زیرگروه : توپ و تور

کمی قبل از آنکه کاروان تیم ملی وزنه برداری جوانان از آوردگاه جهانی به تهران برسند تعدادی از پیش کسوتان و موسپیدهای این رشته کهن و افتخارآفرین، در یکی از هتل های تهران دور هم جمع شدند.

این همایش که تحت عنوان «هم اندیشی پیش کسوتان وزنه برداری» برگزار شد به دعوت اقای شیخ الاسلامی رئیس کمیته پیش کسوتان فدراسیون بود و به دلیل نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست فدراسیون، تحت تاثیر این ماجرا قرار گرفت.


میهمان ویژه این همایش نیز مهندس سعید فائقی معاون ورزشی سابق سازمان تربیت بدنی بود که از قضا به عنوان اولین سخنران برای حاضران صحبت کرد. این مراسم البته دو میهمان دیگر هم داشت که دو نامزد انتخابات از میان 9 نفر کاندیدای حاضر برای انتخابات بودند. همین مساله باعث شد که پیش کسوتان وزنه برداری در کنار تعارفات بین خود، درباره مسائل و مشکلات این روزهای ورزش وزنه برداری و کم توجهی هایی که به ورزشکاران قدیمی و داوران می شود حرف بزنند.


مهندس فائقی به عنوان اولین سخنران پشت تریبون قرار گرفت و با ذکر خاطراتی از دوران مدیریتش گفت:«به نظر بنده باید کسی رئیس فدراسیون شود که تراز جهانی داشته باشد و ارتباط قوی با فدراسیون جهانی برقرار کند. در رده مدیریتی ما نیاز به کسانی داریم که مناسبات جدید دنیای ورزش را بشناسند و دنیا به احترام آنها بایستد. علاوه بر این به گمان بنده رئیس جدید باید بتواند برای وزنه برداری امکان جدید ایجاد کند. متاسفانه ما هنوز بعد از حدود 50 سال هنوز در سالن قدیمی ورزشگاه آزادی تمرین می کنیم.»


پس از صحبت های مهندس فائقی، چند تن از پیش کسوتان و داوران قدیمی وزنه برداری نیز صحبت کردند و از بی مهری ها و بی توجهی هایی که در سال های اخیر به آنها شده گلایه کردند. سپس حاضران از دو کاندیدای ریاست یعنی آقایان دکتر آخوندی و دکتر عابدینی خواستند که برنامه های خود را به صورت اجمالی توضیح دهند. دکتر عابدینی ضمن معرفی خود به عنوان یک مدیر دانشگاهی اعلام کرد که برنامه های مفصلی برای بهبود اوضاع فدراسیون با پتانسیل موجود دارد و از ورزشکاران و پیش کسوتان خواست که برای عبور از مشکلات فعلی دست به دست هم دهند.


محمد رضا آخوندی خبرنگار باسابقه وزنه برداری که جوان ترین نامزد ریاست فدراسیون است نیز دقایقی درباره ایده ها و برنامه هایش صحبت کرد. آخوندی خطاب به پیش کسوتان گفت که باید با ایجاد انجمن و تشکل خاص خودشان، ضمن استقلال و عدم وابستگی به مدیران فدراسیون، در اداره انجمن خود سهیم باشند و برای خودشان تصمیم بگیرند.


او همچنین از مرزبندی ها و خط کشی هایی که در فدراسیون در سال های اخیر به وجود آمده انتقاد کرد و گفت:«وزنه برداری با این همه قدمت متاسفانه یک ورزش توسعه نیافته در ایران است در حالی رشته های جوانتری هستند که تعداد فعالان آن از وزنه برداری بیشتر است.» آخوندی با اشاره به تعداد کسانی که برای انتخابات ثبت نام کرده اند گفت:«وقتی 9 نفر برای انتخابات ریاست ثبت نام کرده اند یعنی اینکه عملکرد قبلی خوب نبوده وگرنه اگر کار خوبی انجام شده بود که نیازی به حضور این افراد که همگی از بزرگان این رشته هستند نبود.»


مراسم هم اندیشی پیش کسوتان وزنه برداری در محفلی صمیمی و دوستانه به پایان رسید و بسیاری از پیش کسوتان ابراز امیدواری کردند که انتخابات در شرایط مناسب و سالم برگزار شود.


نظر خود را ثبت کنید