۷۵۰ کودک در بین بازداشتی‌های اعتراضات هنگ کنگ/"مو خاکستری‌ها" امروز به خیابان می‌آیند

مقام‌های هنگ کنگ اعلام کردند، ۷۵۰ تن از معترضانی که در جریان چهار ماه اعتراضات ضد دولتی دستگیر شده‌اند، کودک هستند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه گاردین، این افشاگری از سوی مقام‌های هنگ‌کنگی باعث خشم مردم شده است.

متیو چونگ، از مقام‌های ارشد هنگ کنگ در یک نشست خبری اعلام کرد، واقعا جای تاسف دارد که ۷۵۰ تن از ۲۳۷۹ فرد دستگیر شده، یا قریب به یک سوم از بازداشتی‌ها از ژوئن، زیر ۱۸ سال و ۱۰۴ تن آن‌ها زیر ۱۶ سال دارند.

وی از والدین و آموزگاران خواست تا به جوان‌ها بگویند خود را از اقدامات خشونت آمیز یا غیرقانونی دور نگهدارند تا از مجروح شدن یا دستگیری در امان بمانند، چون آینده‌اشان تباه می‌شود.

این مساله باعث خشمگین و عصبانی شدن مردم در هنگ کنگ شده است به طوریکه یکی از وبلاگ نویس‌های مشهور در این باره گفت: دولت می‌گوید این مساله قلب را به در می‌آورد، اما نمی‌پرسد چرا. جوان‌ها در حال خیزش هستند. آن‌ها می‌دانند که برای آینده در مقابل یک رژیم دیکتاتوری مبارزه می‌کنند.

یکی دیگر در توئیتر نوشت: خودکامگی و استبداد در حال از بین بردن نسل آینده ماست. مقاومت کنید.

تعداد قابل توجهی از کودکان آسیب دیده یا دستگیر شده در جریان اعتراضات خشونت‌آمیز و اعتراضات رادیکالی در هفته‌های اخیر بوده‌اند.

این اخبار در حالی منتشر شده که کری لام، رئیس اجرایی هنگ کنگ گفت، به شدت نگران دانش آموزان است و تاکید کرد، آن‌ها نباید در حملات خشونت آمیز شرکت داشته باشند و ممنوعیت پوشش ماسک با هدف کمک به والدین، آموزگاران و دانش آموزان است و آن‌ها باید تشخیص بدهند که نباید در چنین فعالیت‌هایی شرکت کنند.

همچنین اعتراضات دیگری که امروز (شنبه) در هنگ کنگ برگزار می‌شودبازتاب خشم گسترده به دولت است. در این اعتراضات تحصنی از سوی سالخوردگان هنگ کنگی برگزار شد. این گروه که خود را "راهپیمایان مو خاکستری‌ها" نامیده اند، دست به تحصنی ۴۸ ساعته در پاسگاه پلیس می‌زنند.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: از آنجا که ما نمی‌توانیم در کنار جوان‌ها در خط مقدم علیه بی عدالتی دولت حضور داشته باشیم، تصمیم گرفتیم تحصن کنیم و از آینده نسل جوانتر دفاع کنیم.

همچنین قرار است نشست خبری این گروه امروز برگزار شود.

صد‌ها تن از سکنه هنگ کنگ شامل دانش آموزان و کارمندان که با ممنوعیت پوشش صورت مخالف هستند، قصد دارند امشب "حزب پوشش صورت" را راه‌اندازی کنند.

نظر خود را ثبت کنید