آیت الله علوی گرگانی: صیانت از خون پاک شهیدان مدافع حرم، وظیفه همگانی است

قم - ایرنا - آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه شهیدان مدافع حرم در دفاع از حریم اهل بیت جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند، گفت: همه ما در صیانت از خون پاک و مطهر این شهیدان وظیفه و مسئولیت سنگینی برعهده داریم.
به گزارش ایرنا ، وی یکشنبه شب در دیدار مدیرکل و مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران قم و تعدادی از خانواده های شهیدان مدافع حرم اظهار داشت: جان دادن در بیرون از مرزهای کشور خیلی سخت تر از کشته شدن در داخل مرزهاست، چراکه هر انسانی دفاع از کشور خود را یک وظیفه مهم می داند.
این مرجع تقلید افزود: وقتی یک شخص بالاتر از این وظیفه گام بر می دارد و نه تنها برای دفاع از مملکت خود بلکه برای دفاع از دین و دفاع از حرم اهل بیت به میدان نبرد می شتابد و در این راه جان خود را نثار می کند، کار بسیار بزرگ و توصیف ناپذیری را انجام داده است.
وی با اشاره به مقام شامخ شهیدان مدافع حرم و نقش و تاثیر فراوان آنها در حفاظت از کشور، خاطرنشان کرد: حضور شهدای مدافع حرم در سوریه حرکتی نه فقط برای دفاع از کشور بلکه برای دفاع از اسلام است.
آیت الله علوی گرگانی همچنین با اشاره به این که کسانی که برای تحقق این هدف حرکت می کنند، نزد خداوند اجر فوق العاده ای دارند ، تاکید کرد: برگزاری یادواره شهدا، تعظیم و تکریم شهدا و اهمیت دادن به آنهاست و باید جوانان را به تداوم این راه تشویق کنیم.
وی همچنین با اشاره به شور و اشتیاق جوانان کشور برای حضور در میدان های جهاد و مبارزه افزود: تجلیل از شهدا باعث استقبال نسل جوان برای پای نهادن در این مسیر می شود.
این مرجع تقلید با بیان این که هدف اصلی دشمنان تنها مقابله با ایران نیست بلکه آنها دین را نشانه گرفته اند، افزود: دین تنها ابزار کنترل کننده بشر است و دشمنان قصد دارند تا با از بین بردن دین کاری کنند که انسان ها بدون هیچ عامل بازدارنده ای دست به کشتار و جنایت بزنند.
این دیدار به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا برگزار شد.
7403/
شبد **خبرنگار: محسن آقاگلی ** انتشار دهنده: اسماعیل جهانبخش

نظر خود را ثبت کنید