آلودگی هوای کلانشهرها و شهرهای صنعتی/ورود سامانه بارشی جدید به کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از پایداری، سکون جو و افزایش غلظت آلاینده‌های هوا در کلانشهرها و شهرهای صنعتی از امروز تا چهارشنبه (۳ دی ماه) خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۳۰ آذر) در برخی مناطق استان‌های هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، جنوب و شرق خراسان رضوی، گیلان و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود، اظهار کرد: از امروز تا چهارشنبه (۳۰ آذر تا ۳ دی) با پایداری و سکون جو بر غلظت آلاینده‌های جوی افزوده می‌شود که کاهش کیفیت هوا در کلانشهرها و شهرهای صنعتی را به‌دنبال دارد.

وی ادامه داد: طی روز چهارشنبه (۳ دی) سامانه بارشی فعالی از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و به‌تدریج تا اواخر وقت مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های البرز و سواحل غربی دریای خزر را در بر می‌گیرد.

ضیاییان با بیان اینکه این سامانه بارشی طی روز پنجشنبه (۴ دی) بر کل نیمه غربی، بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور اثرگذار خواهد بود، اظهارکرد: طی روز جمعه (۵ دی) با شمالی شدن جریانات، بر شدت بارش در سواحل شمالی و شمال شرق کشور افزوده می‌شود همچنین طی این روز کل کشور به جز سیستان و بلوچستان تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز شنبه (۶ دی) این سامانه بارشی در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از جنوب شرق فعال خواهد بود و از اوایل روز یکشنبه (۷ دی) از سمت شمال شرق از کشور خارج می‌شود.

وی افزود: پیامد ورود این سامانه، بارش باران و برف، مه آلودگی، کاهش دما و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر و در مناطق جنوبی کشور بارش باران، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد خواهد بود.

ضیاییان با اشاره به اینکه از امروز تا سه‌شنبه (۳۰ آذر تا ۲ دی) خلیج فارس به ویژه بخش‌های مرکزی و شرقی آن مواج پیش‌بینی می‌شود، گفت: از اواخر روز چهارشنبه (۳ دی) غرب دریای خزر و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۴ و ۵ دی) دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱ دی) قسمتی ابری، در بعضی ساعات غبارآلود با حداقل دمای صفر حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی روز سه‌شنبه (۲ دی) قسمتی ابری و غبار آلود، به‌تدریج افزایش ابر با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام


نظر خود را ثبت کنید