جریمه ۵۰ هزار یورویی فنرباغچه به خاطر پوتین

  • تاریخ انتشار : 1401/5/15 ساعت : 10:59 - 1 سال قبل
  • از گروه : ورزشی
  • زیرگروه : توپ و تور
علی کوچ : به نظر من رفتار هواداران نامناسب و غیرضروری بود. این رفتار از هویت و ارزش های فنرباغچه بسیار دور بود اما ما باید چه کنیم؟ دهان مردم را با زیپ ببندیم؟

یوفا فنرباغچه را به دلیل سر دادن نام ولادیمیر پوتین از سوی هواداران خود جریمه کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، در دیدار پلی آف لیگ قهرمانان اروپا بین فنرباغچه و دیناموکیف، هواداران ترکیه ای با فریاد زدن نام ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دردسرساز شدند.

پس از سردادن شعار "ولادیمیر پوتین" هواداران فنرباغچه در بازی مقابل دیناموکیف، یوفا این باشگاه ترکیه‌ای را جریمه کرد.

طبق اعلام اتحادیه فوتبال اروپا، فنرباغچه باید ۵۰ هزار یورو جریمه بپردازد و قسمتی از ورزشگاه این تیم نیز به روی هواداران بسته خواهد بود. اگر فنرباغچه در دو سال آینده باز هم این شرایط را تکرار کند، حداقل ۵۰ هزار یورو بپردازد و یک بازی خانگی بعدی خود را بدون تماشاگر برگزار خواهد کرد.

یوفا دلیل این جریمه را این‌گونه اعلام کرد که هواداران ترکیه‌ای اشیائی به داخل زمین پرتاب کردند و شعارهای ناسزا سر دادند.

هواداران متعدد فنرباغچه در نیمه دوم بازی مرحله دوم مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا در استانبول نام رئیس جمهور روسیه را فریاد زدند.

ویتالی بوژالسکی در دقیقه ۵۷ دیناموکیف را پیش انداخت و سپس هواداران ترکیه‌ای که از این گل خورده ناراحت بودند، نام "ولادیمیر پوتین" را از سکوها فریاد زدند. این حادثه در شبکه های اجتماعی نیز بازتاب گسترده‌ای داشت.

البته بسیاری از هواداران فنرباغچه از رفتار هواداران حاضر در ورزشگاه ابراز تاسف کردند.

علی کوچ از مقامات تیم ترکیه ای رفتار هواداران را محکوم کرد اما حاضر به عذرخواهی از اوکراینی‌ها نشد. او گفت: به نظر من رفتار هواداران نامناسب و غیرضروری بود. این رفتار از هویت و ارزش های فنرباغچه بسیار دور بود اما ما باید چه کنیم؟ دهان مردم را با زیپ ببندیم؟


نظر خود را ثبت کنید