روسیه؛ شکستن عمدی دست و پا برای فرار از جنگ در اوکراین

در شهر "ریازان" در مرکز روسیه هم یک نفر اعتراض به سربازگیری اجباری، دست به خودسوزی زد.

نشریه امریکایی نیوزویک نوشت برخی شهروندان روس برای جلوگیری از سربازگیری اجباری و اعزام به جبهه های جنگ در اوکراین، به عمد، دست و پای خود را می شکنند.

به گزارش عصرایران، نیوزویک فیلم هایی را منتشر کرده که نشان می دهد برخی شهروندان روس به عمد دست و پای دوستان خود را با موافقت شان می شکنند تا مانع از سربازگیری اجباری آنها برای جنگ اوکراین شوند.

در این گزارش آمده است هزاران نفر از شهروندان روس که دوست ندارند برای جنگیدن به اوکراین اعزام شوند به کشورهای همسایه از جمله قزاقستان، گرجستان و مغلولستان فرار کردند. با این حال به نظر می رسد برخی به شیوه های افراطی برای جلوگیری از رفتن به جنگ را در پیش گرفته اند.

در یکی از این فیلم ها که در شبکه های اجتماعی منتشر شده مشخص شده یک مرد روسی با استفاده از پتک سنگین به بازوی فرد دیگری ضربه می زند.

در فیلم دیگری هم می توان فردی را مشاهده کرد که با پرش از پلکان، سعی می کند به ساق پای دوستش ضربه وارد کند که به نظر می رسد باعث آسیب دردناکی شده است.

مجله نیوزویک گفته است نمی تواند به صورت مستقل از محتوای این دو فیلم، اطمینان کسب کند.

همچنین در شهرک "اوست ایلیمسک" در سیبری (شمال روسیه) یک افسر سربازگیری با شلیک روبه رو شد. شلیک کننده از سربازگیری اجباری دوستش خشمگین بود.

در شهر "ریازان" در مرکز روسیه هم یک نفر اعتراض به سربازگیری اجباری، دست به خودسوزی زد.

در روزهای اخیر در 33 شهر روسیه تجمع هایی علیه سربازگیری اجباری برگزار شد و نیروهای امنیتی هم تلاش کردند آنها را سرکوب کنند.
پلیس و نیروهای امنیتی بیش از یک هزار نفر را در این تجمعات بازداشت کردند.

"نیکولای پیتروف" کارشناس برجسته در مرکز علمی چاتام هاوس بریتانیا گفت: "روس ها و به ویژه جوانان آماده مشارکت در جنگ در اوکراین نیستند. آنها تلاش می کنند به هر وسیله ای از شرکت در جنگ دوری کنند. دهها و صدها هزاران نفر توانستند کشور را ترک کنند و امروز ترک کشور بسیار گران و سخت شده است".

دکتر "آلان میندوزا" مدیرعامل انجمنی به نام "هِنری جاکسون " در لندن گفت: "پوتین چون در پایان دادن به جنگ در اوکراین مایوس شده است به سربازگیری برای جنگ روی آورده است. او تلاش می کند همراه با سیطره روسیه بر مناطق اشغال شده به جنگ پایان دهد".


نظر خود را ثبت کنید